Історія розвитку коледжу

Історія коледжу починається у 1921 році, коли в Ананьєві на Червоному майдані, в будинку 25, нині вул. Гімназійна 62, було відкрито  чотирирічну професійно-технічну школу, яка готувала інструкторів по гарячій і холодній обробці металу.

У серпні 1930 року згідно з постановою Раднаркому УСРР на базі чотирьохрічної профтехшколи був заснований технікум механізації сільського господарства. Першим директором технікуму був Забашта Федір Олександрович.

У 1932 році до Ананьївського технікуму приєднується Рибницький агрономічний технікум. Директором був призначений Антосяк  Георгій Федорович, згодом заступник Голови Ради Міністрів Молдавської РСР.

У 1934 році, крім відділень механізації і агрономії, в технікумі відкривається третє відділення – зоотехнічне, що було переведено з Балтського технікуму.

Наказом Міністерства сільського господарства УРСР у серпні 1958 році технікум механізації сільського господарства було реорганізовано в сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку. Почався новий етап в історії навчального закладу, пов'язаний з підготовкою фахівців економічного профілю.

З 1958 року в навчальному закладі здійснюється підготовка бухгалтерів, з 1961 року – техніків–плановиків.

У 1993 році в технікумі відкривається нова сучасна спеціальність «Комерційна діяльність», а у 2005 році – спеціальність «Фінанси і кредит».

У травні 2002 року навчальний заклад було перейменовано в Ананьївський державний аграрно-економічний  технікум, а у травні 2013 року реорганізовано у Відокремлений структурний підрозділ Ананьївський аграрно-економічний технікум Уманського національного університету садівництва. У квітні 2014 року технікуму було надано статус коледжу.

5 червня 2019 р., був створений герб коледжу. Над ним працював практичний психолог коледжу Урсул Ігор Валентинович.