Остання редакція: 22 січня 2024

Емблему "Блакитний щит" встановили на будівлі коледжу

Будівлю Реального училища Ананьївського повіту Херсонської губернії 1873 року побудови, нині ВСП «Ананьївський аграрно-економічний фаховий коледж УНУС» позначили знаком "Блакитний щит". "Блакитний щит" встановлюють на будівлях, які мають історичну цінність.

Емблема з'явилась в рамках проєкту зі збереження культурної спадщини Одеської області від громадської організації Museum for Change за підтримки ЮНЕСКО.

Зазначимо, Блакитний Щит є захисною емблемою Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту від 1954 року, котра, разом із двома її Протоколами, є основною міжнародною угодою, що встановлює правила захисту культурної спадщини під час збройних конфліктів.

"Основна ідея – це ознакувати пам’ятки культурної спадщини, щоб у разі воєнного конфлікту. Ті об’єкти були ознаковані і аби, умовно, снаряд не попав, щоб не цілилися в ті об’єкти"