Каталог елективних (вибіркових) дисциплін
072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»
076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
Навчальні дисципліни за вибором здобувача освіти – це дисципліни, які вводяться для задоволення освітніх і кваліфікаційних компетентностей здобувачів освіти, підвищення їх конкурентоспроможності та затребуваності на ринку праці, врахування регіональних потреб тощо. Елективні (вибіркові) навчальні дисципліни професійної та практичної підготовки надають можливість здійснення поглибленої підготовки за спеціальностями, що визначають характер майбутньої діяльності; сприяють академічній мобільності здобувача освіти та його особистим інтересам з метою формування компетентності здобувача.
Вибір дисциплін варіативної частини освітньо-професійної програми здобувач освіти здійснює при формуванні індивідуального навчального плану. Згідно статті 49 Закону України «Про фахову передвищу освіту» індивідуальний навчальний план є обов’язковим для виконання здобувачем фахової передвищої освіти.
Дисципліни вільного вибору здобувача освіти представлені переліком дисциплін, що включає в себе як дисципліни відповідної випускової циклової комісії, так і інші дисципліни. Кількість та обсяг дисциплін вільного вибору здобувача освіти для конкретного семестру вказана в навчальному плані.
Професійно-орієнтовані елективні (вибіркові) дисципліни відповідної спеціальності представлені парами альтернативних навчальних дисциплін, що вивчаються в конкретному семестрі і є однаковими за обсягом кредитів та формою контролю. Здобувач освіти даної спеціальності в обов’язковому порядку обирає одну із запропонованих дисциплін.
Формою підсумкового контролю елективних (вибіркових) дисциплін є залік.
Циклові комісії, які забезпечують викладання елективних (вибіркових) дисциплін, до 01 квітня кожного навчального року обговорюють та затверджують протокольно і подають завідуючому відділенням (в навчальну частину) список дисциплін, які пропонуються для вільного вибору студентами на наступний навчальний рік, робочі навчальні програми і короткі анотації цих дисциплін для формування Каталогу елективних (вибіркових) дисциплін на сайті коледжу.
Вибір дисциплін здобувачами освіти здійснюється шляхом Google-опитування та подачі письмової заяви на ім’я завідувача відділення до 15 травня поточного навчального року.
На підставі поданих заяв до 01 червня завідувач відділення формує подання на розподіл академічних груп за обраними дисциплінами, а директор Коледжу видає відповідний наказ про закріплення студентів за елективними (вибірковими) дисциплінами.
Здобувач освіти, який не визначився з переліком елективних (вибіркових) дисциплін та не подав заповнену заяву у визначені терміни, буде записаний на вивчення тих дисциплін, які вважаються необхідними для оптимізації кількісного складу академічних груп.
Після остаточного формування і погодження академічних груп з вивчення елективних (вибіркових) дисциплін інформація про вибіркові дисципліни вноситься до індивідуального плану здобувача фахової передвищої освіти. З даного моменту вибіркова дисципліна стає для здобувача освіти обов’язковою. Самочинна відмова від вивчення курсу тягне за собою академічну заборгованість, за що здобувач освіти може бути відрахований з коледжу.
Порядок вибору та оформлення вибіркових дисциплін регламентується Положенням про вибіркові дисципліни та порядок їх обрання здобувачами фахової перед вищої освіти Відокремленого структурного підрозділу «Ананьївський аграрно-економічний фаховий коледж Уманського національного університету садівництва».