Шляхи обрання вибіркових дисциплін
Для сучасного здобувача фахової передвищої освіти обов’язкові складові освітньої програми є основою для підготовки кваліфікованого фахівця в обраній спеціальності. Однак в умовах сучасного світу важливим є розвиток нових форм мислення, поведінки та співпраці, а також відповідальності за власні дії. Тому, вимоги до здобуття знань стали більш динамічними, вимагаючи від здобувачів фахової передвищої освіти нових навичок і, іноді, навіть зміни мотивації до навчання.
У цьому контексті вибіркові дисципліни стають важливим інструментом. Вільний вибір дисциплін є не лише важливою практикою для здобувачів фахової передвищої освіти, але й потужним мотиватором для учасників освітнього процесу. Для здобувачів фахової передвищої освіти це відкрита можливість формувати власну індивідуальну освітню траєкторію, враховуючи особисті інтереси та професійні цілі.
15 травня 2025 року у ВСП «Ананьївський аграрно-економічний фаховий коледж УНУ» відбулися важливі зустрічі здобувачів фахової передвищої освіти другого курсу ОПП «Спеціаліст з обліку та оподаткування», ОПП «Спеціаліст з фінансів, банківської справи та страхування», ОПП «Спеціаліст з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» з робочими (проєктними) групами та викладачами, присвячені питанню обрання вибіркових дисциплін. Метою зустрічей було обговорення процесу формування індивідуальних навчальних планів шляхом обрання дисциплін вільного вибору. В обговоренні взяли участь: Корольова Л.А., Баркар Л.І., Бабій О.М., Бурлака Я.А., Новікова В.О., Ситник С.Г., Рирмак Г.І., Шалар В.І., Захоба В.Д.
Заступник директора з навчальної роботи Лариса КОРОЛЬОВА підкреслила, що право здобувачів фахової передвищої освіти на вибір дисциплін є важливим інструментом для забезпечення якості фахової передвищої освіти. Вона звернула увагу на порядок вибору дисциплін, терміни подачі заяв та принципи формування навчальних груп, наголошуючи на важливості цього етапу для формування індивідуального навчального плану.
Завідувач відділення Людмила БАРКАР ознайомила здобувачів фахової передвищої освіти з каталогом вибіркових дисциплін, які доступні в рамках програми, представила силабуси вибіркових компонентів, детально пояснивши структуру і зміст кожного з курсів.
Викладацький колектив висловив щирі побажання здобувачам фахової передвищої освіти на успішну реалізацію їх особистісного потенціалу в процесі навчання, а також заохочував до активного формування власної освітньої траєкторії через грамотний вибір дисциплін.